Як поводитися під час ЗНО ( пам’ятка випускнику)

1. Коли ви прийдете до пункту тестування, сядьте зручно, зосередьтеся. Позбутися нервування в перші хвилини тестування допоможе глибоке дихання: зробіть вдих, потім повільний видих, уявляючи при цьому ,що вдихаєте цілющий кисень, енергію, а видихаєте – нервування не минуло, то заплющте очі, розслабтеся, згадайте на хвилинку щось смішне або приємне.

2. Уважно прочитайте завдання. Не лякайтеся, що ви нічого не знаєте. Такого просто не може бути! Почніть відповідати на запитання, у яких ви не сумніваєтеся, не зупиняючись на тих, які можуть викликати довгі роздуми.

3. Читайте завдання до кінця. Перш ніж писати відповіді, прочитайте питання вдвічі і переконайтеся , що ви правильно, зрозуміли суть його. Поспіх і неуважність може призвести до помилок у найпростіших завданнях.

4. Пропускайте! Необхідно навчитися пропускати складні або незрозумілі завдання. Пам’ятайте: у тексті завжди знайдуться такі питання , з якими ви неодмінно впораєтеся. Просто нерозумно не дібрати більше балів лише тому, що ви не дійшли до своїх питань, а застрягли на тих, які викликали труднощі.

5. Думайте тільки про те завдання, яке виконуєте! Коли ви бачите нове завдання, забудьте все ,що було в попередньому. Пам’ятайте, що завдання в текстах не пов’язане одне з одним, тому знання, які використані в попередньому завданні, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватися й правильно виконати наступне завдання. Думайте лише про те, що кожне нове завдання - шанс набрати бали.

6. Виключайте! Багато завдань можна виконати швидше, якщо не шукати правильну відповідь одразу, а послідовно виключати ті, які не підходять. Цей метод дозволяє концентрувати увагу лише на одному- двох варіантах відповідей, а не на п’яти- шести одночасно( це значно важче)

7. Вгадайте! Якщо ви не впевнені у виборі відповіді, але інтуїтивно можете віддавати перевагу якомусь одному варіанту, то слід довіряти інтуїції.

8. Заплануйте два кола! Розраховуйте час так, щоб за дві третини всього часу пройтися по всіх легких завданнях (перше коло), а потім спокійно повернутися і поміркувати над складними питаннями, які спочатку довелося пропустити (друге коло). Залиште час для перевірки роботи.

9. Забудьте про шпаргалки! Після того як ви бодай одним оком зазирнете у шпаргалку, у вас почнуться трястися руки і все змішається у голові.

10. Не турбуйтеся! Прагніть виконати всі завдання, але пам’ятайте, що на практиці це зробити не реально. Враховуйте, що завдання складені таким чином, що ніхто не повинен виконати іх на 100%. Навіть якщо вам здається, що ви припустилися багатьох помилок і просто завалити тест, дуже часто таке відчуття є помилковим і кількість виконаних вами завдань може виявити цілком достатньою для гарної оцінки.

Кiлькiсть переглядiв: 262

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.