Міжнародний день рідної мови.

21 лютого представники всіх націй і народностей можуть відзначати Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.

За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько шести тисяч мов. На жаль, майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без мови, самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

Відзначали це свято і в нашій школі. Класними керівниками, вчителями – мовниками були проведені тематичні години, присвячені Міжнародному дню рідної мови. Лунали вірші Кобзаря, прислів`я, приказки про мову, учнями було написано диктант на тему "Без мови немає народу. Учителі закликали учнів плекати та берегти одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили нам наші попередники, – нашу рідну мову.

Учні дізналися, що українською мовою розмовляють близько 45 мільйонів людей, що вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу. «Тепла, барвиста, калинова, рідна, велична, багата, мелодійна…», —так характеризували діти рідну мову. Учні залюбки відповідали на питання гри «Мова, моя мова…», пригадували героїв улюблених українських казок, розшифровували буквено-цифрові ребуси. А під час « Мовних ігор» у 8-А та 9-А класах учні мали змогу показати свої знання, здобуті на уроках української мови та літератури.

Бібліотекар Стремницька В. А. розповіла дітям про те, що кожен народ повинен учити, любити й шанувати рідну мову. Міжнародний день рідної мови закликає захищати всі мови, навіть ті, якими розмовляють малочисельні народи.

Кiлькiсть переглядiв: 201

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.