/Files/images/razdeliteli_002.gif

/Files/images/154_reading_a_book_.gif

- Як складається консультаційно-методична діяльність психолога?

- Діяльність психолога досить різноманітна. Працювати доводиться не тільки з дітьми різного віку, а й з їхніми батьками і педпрацівниками. Причому, кожна людина, з якою працюєш індивідуальна, унікальна і володіє тільки їй властивими рисами і якостями. Психолог надає консультаційно-методичну допомогу всім учасникам освітнього процесу з питань навчання та виховання дітей і підлітків.

- На прийом до шкільного психолога не бояться йти?

- Якось так склалося, що раніше і діти, і батьки боялися звертатися за консультацією. Кожен раз при зустрічі з батьками й дітьми я наголошую, що психолог - це не лікар. Тепер ситуація змінилася, за консультаціями звертаються. У моїй практиці ще не траплялися випадки, коли дитина чи її батьки категорично відмовлялися зі мною спілкуватися. Шкільні психологи - це не лікарі, ми не ставимо діагнозів, рекомендуємо звернутися до вузьких спеціалістів - логопеда, дефектолога.

- Чи потрібен дозвіл батьків, аби психолог поговорив з дитиною?

- Покликання шкільного психолога допомагати дітям у складних ситуаціях, щоб вони були спроможні розбиратися із власними проблемами. Однак без дозволу батьків та без співпраці психолог сам мало що може. Але батьки самі частенько просять поговорити з їхньою дитиною.

- Із якими проблемами звертаються школярі?

- Із різноманітними. Це і непорозуміння у родині, проблеми у стосунках з педагогами, однолітками, і як обрати майбутню професію, тобто як самореалізуватися, як налаштуватися на іспит… Питань, які турбують дітей, багато. Коли діти вступають у підлітковий, перехідний вік, вони починають, самі цього не бажаючи, конфліктувати, сперечатися з батьками, вчителями. Тому під час консультацій ми з допомогою ігрових форм роботи, монодрами, арт - техніки оволодіваємо навичками ефективного ненасильницького спілкування, вчимося конструктивно розв'язувати конфліктні ситуації. Дитині інколи просто хочеться, щоб на неї зайвий раз звернули увагу. Дорослим же потрібно проявляти підтримку - і все буде добре. Діти часто просять, щоб батьки не знали, про що вони говорили з психологом. Все, що вони розповідають у моєму кабінеті, не виноситься за поріг. Правда, є винятки, але лише тоді, коли бачимо, що є якась гостра проблема. Лише у таких випадках повідомляємо батькам. Взагалі, етичний кодекс психолога забороняє виносити розмови, які велися у кабінеті.

- З чим приходять до психолога батьки школярів?

- Батьки звертаються навіть частіше, ніж діти. У дорослих зовсім все по-іншому, вони звертаються до психолога, аби допомогти дитині чи змінити її. Тому батькам, які до мене приходять, говорю, що не потрібно виховувати дитину, вона все одно буде схожа на вас. Почати потрібно виховувати себе: батьки мають розуміти, що все залежить від них. Потрібно все показувати на особистому прикладі. Якщо ми вдома постійно конфліктуємо, то для дитини це стає нормою.Часто батьки звертаються за допомогою, коли вже проблема надто гостра. Тоді запитують, чи не пізно звернулися. Потрібно пам'ятати: ніколи не пізно звернути увагу на свою дитину. Буває і так, що часто батьки не хочуть себе змінювати, а потрібно. І у будь-якій ситуації шукати компромісні рішення.

- Учителі звертаються до психолога?

- Педагог, як і кожна людина, може мати і поганий настрій, і тривогу. Тому і з учителями проводяться різні консультації, де вони отримують знання, вправляються діяти у певних ситуаціях, вчаться володіти своїми емоціями, розслаблятися. Ми часто думаємо, що коли дитина себе погано поводить, то по-іншому вона не може. Потрібно пам'ятати, що будь-яку погану поведінку можна переорієнтувати. Частенько діти себе погано поводять лише для того, щоб привернути увагу. Це доносимо класних керівників перших, п'ятих і дев'ятих класів.

Запитання - відповідь...

/Files/images/7228.gif

Кiлькiсть переглядiв: 4288

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.